Scrum Meistras – kas jis ir ką jis daro?

Scrum Meistras – Scrum Komandos pagalbininkas, lyderis. Bendrai kalbant, Scrum Meistro pareiga yra suteikti Kūrimo Komandai žinias apie Scrum metodą bei jo taikymą, prižiūrėti kaip Komanda laikosi Scrum teorijos, praktikos ir taisyklių, o iškilus sunkumams, padėti juos išspręsti.

Pagrindinis Scrum Meistro tikslas – užtikrinti komandos darbo našumą, kuriant maksimalios vertės produktus.

Scrum meistro atsakomybės kūrimo komandai:

  • Mokyti komandą savitvarkos ir organizuotumo;
  • Teikti pagalbą produkto kūrimo metu ir šalinant iškilusias kliūtis;
  • Prižiūrėti Scrum įvykių eigą.

Scrum Meistro rolė atlieka svarbų vaidmenį visame produkto kūrimo procese, palaikant glaudžius ryšius ne tik su Kūrimo komanda, bet ir su Produkto Šeimininku.

Scrum Meistro atsakomybės Produkto Šeimininkui:

  • Ieškoti ir taikyti efektyvius metodus darbui su produktų sąrašu;
  • Suvokti ir gebėti naudoti produktų planavimo metodus bei dalintis visa informacija, reikalinga vertės kūrimui.

Renkantis Scrum Meistrą, svarbu atsižvelgti į jo asmenybę ir kaip jį priima Komanda. Dažniausia problema, su kuria susiduria organizacijos yra Scrum Meistro rolės suteikimas Projektų Vadovui. Tokiais atvejais komanda jau būna pripratusi iš jo gauti konkrečias instrukcijas ir prireikia nemažai laiko, kol pavyksta pereiti prie saviorganizacijos.

Taigi, suteikti Scrum Meistro pareigas kvalifikuotam asmeniui yra sveikintina, tačiau ne ką mažiau svarbu ir atsižvelgti į jo asmenines savybes bei santykį su komanda. Geriausi Scrum Meistrai paprastai būna tie, kurie mėgaujasi padėdami ir geba džiaugtis kitų sėkme lyg sava.

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad Scrum Meistras vadovauja Komandai, tačiau, iš tiesų, komanda pati organizuoja savo darbą bei skirstosi užduotis. Scrum meistras tik pakreipia ją tinkama linkme ir padeda teisingai pasiskirstyti darbo krūvį. Taigi, Scrum Meistras nėra nei koordinatorius, nei vadovas, todėl jis turi gebėti įsiklausyti ir priimti Komandos bei Scrum Šeimininko tempą, norus ar nuomonę, tuo pat metu, prižiūrėdamas ir užtikrindamas darbo efektyvumą.

Komandoms dažnai tenka susidurti su išoriniais trikdžiais, tokiais kaip įvairios užklausos ir prašymai programuotojams iš kaimyninių skyrių, kurie trukdo darbą ir mažina veiklos našumą. Tokiu atveju, Scrum Meistro pareiga yra sureguliuoti šiuos nesklandumus, nukreipiant adresantus tinkama linkme ir padedant jiems gauti reikiamą informaciją, tuo pat metu, maksimaliai išvengiant Komandos narių sutrukdymo.

Scrum Meistras turi išmokyti organizacijos narius Scrum metodikos ir paaiškinti kokią naudą teikia jos paisymas. Tai garantuos organizacijos savivokos apie Scrum svarbą formavimąsi ir savanorišką taisyklių laikymąsi.

Taigi, Scrum Meistras yra tarsi sporto treneris, kuris skatina siekti geriausių rezultatų ir padeda rasti tinkamiausius būdus tai padaryti. Kaip bebūtų, procesas, siekiant išsikeltų tikslų, nėra Scrum Meistro atsakomybė. Jo misija ne nurodyti kaip atlikti darbą, o padėti nepasiklysti taikant Scrum metodą savo darbe.

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos