Projektų valdymo įrankiai

Inovatyvių projektų valdymo metodikų įgyvendinimui komandose dažniausiai yra naudojama vienokia ar kitokia programinė įranga. Įraše – „Kas geriau fizinė ar elektroninė užduočių lenta?“ išskirti programinės įrangos sprendimų privalumai užduočių valdyme, bei komandos darbo organizavime.

Jei nusprendėte pradėti naudotis projektų valdymo įrankiu, susidursite su nemenku pasirinkimu. Tarp populiariausių rasite tokius sprendimus kaip Jira, skirtus didelėms įmonėms, mažoms komandoms pritaikytus sprendimus kaip Trello, bei vidutinėms organizacijoms skirtus sprendimus, kaip lietuvių siūlomas  Eylean. Projektų valdymo įrankių pasirinkimas tikrai gausus, tad  norint nepasiklysti ir išsirinkti tinkamiausią, reikia gerai suprasti komandos lūkesčius, bei turimas galimybes.

Pirmasis žingsnis renkantis naują įrankį yra komandos dydžio ir poreikių įvertinimas. Tai padeda nuspręsti įrankio tipą – tinkamas didelei korporacijai ar labiau orientuotas į mažas ar vidutinio dydžio komandas. Antruoju žingsiu, komanda dažniausiai apibrėžia, kaip naudos įrankį – įmonės serveryje ar internetu. Šioje stadijoje, svarbu suprasti, kas svarbiau – duomenų saugumas ar galimybė duomenis pasiekti iš bet kokios vietos ir bet kokio prietaiso?

Nusprendus, kaip naudosite įrankį, taip pat labai svarbu įvertinti pagrindinius savo komandos poreikius – tokius, kaip užduočių lentos tipas, galimos metodologijos, galimybė dalintis informacija (failų prisegimas, komentarai ir kitos užduoties detalės), reikalingos ataskaitos, komandos dydis ir žinoma turimas biudžetas. Svarbu, suprasti, kas Jūsų komandai yra būtinybė ir įrankį pirmiausia rinktis pagal tai, tik patenkinus pirminius lūkesčius, reikėtų pradėti kreipti dėmesį į pageidavimus. Tokiu būdu užtikrinsite, jog pasirinktas įrankis Jūsų komandai tiks, patiks ir po kurio laiko nereikės paieškų pradėti iš naujo. kurie reikalavimai Jūsų komandai yra būtini ir kurie yra daugiau pageidavimų pobūdžio, tai padės nepasiklysti įrankių įvairovėje ir surasti patį tinkamiausią sprendimą.

Dar vienas svarbus aspektas projektų valdymo įrankio pasirinkime yra tai, jog išsirinkus įrankį darbas nėra baigtas. Norint užtikrinti sėkmingą jo naudojimą komandoje, būtina jo naudojimo pradžiai paskirti šiek tiek laiko. Tai ypatingai svarbu komandose, kurios anksčiau nenaudojo jokių projekto planavimo pagalbininkų ir neturi susiformavusių darbo su jais įgūdžių. Jiems reikės šiek tiek laiko ir pagalbos priprantant prie naujo darbo proceso.

Pasidalinkite su mumis, kokius projektų valdymo įrankius naudojate, bei kokių įrankių apžvalgas norėtumėte matyti šiame tinklaraštyje.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos