Ideali iteracijos trukmė?

Pradedant taikyti iteratyvius projektų valdymo metodus, dauguma įmonių susiduria su vienu neišvengiamu klausimu – kokia yra ideali iteracijos trukmė? Stengdamosi šį klausimą išspręsti, kai kurios remiasi sėkmingais kitų įmonių pavyzdžiais, kitos bando atspėti, kas geriausiai tiks jiems. Tačiau visos norėtų žinoti, kaip pasirinkti teisingai?

Iteracijomis paremtas darbų planavimas naudojamas scrum, kanban ir kitose projektų valdymo metodologijose. Iteracijų trukmė priklausomai nuo komandos varijuoja nuo vienos iki keturių savaičių, išimtiniais atvejais – net iki kelių mėnesių. Kadangi metodologijos nenusako, kaip geriausiai nustatyti iteracijos trukmę daugumos įmonių pasirinkimas lieka likimo valiai. Norint priimti teisingą sprendimą, pirmiausiai reikėtų nepasimesti. Tinkamiausia iteracijos trukmė dažniausiai nustatoma per tam tikrą laiko tarpą, komandai dirbant iteracijų principu ir pamažu išsiaiškinant savo poreikius ir pirmenybes.

Trumpos iteracijos visada geras pasirinkimas toms komandoms, kurios dar tik pradeda dirbti iteratyvių metodikų principais. Tokiu būdu komanda greičiau supranta naujos metodikos veikimo principus ir pamažu įsivažiuoja į naująjį darbo tempą. Taip pat, dirbant trumpomis iteracijomis, komandos nariai greičiau pastebi savo pasiekimus ir gali įvertinti darbo efektyvumą ir savo pačių produktyvumą. Trumpos iteracijos puikiai tinka tiems projektams, kurie neturi labai aiškiai apibrėžtų tikslų. Šiuo atveju, dirbant trumpomis iteracijomis, galima nuolatos koreguoti ir tikrinti darbų eigą, užtikrinant, jog einama teisinga kryptimi.

Kita vertus, ilgesnės iteracijos pravarčios toms komandoms, kurios neturi galimybės dažnai susitikti su klientais ar investuotojais. Kadangi po kiekvienos iteracijos, komanda turi jiems pristatyti padarytus darbus, organizuoti trumpas iteracijas, kai susitikimai yra reti, būtų nelogiška. Taigi, iteracijas rekomenduojama derinti taip, jog po kiekvienos jų būtų galimas susitikimas su klientais apžvalgai ir komentarams. Ilgesnės iteracijos taip pat labiau tinka tiems projektams, kurių reikalavimai yra sudėtingesni, tai yra, sukurti klientui suprantamą vertę užtrunka daugiau laiko. Tokiuose projektuose rengiant per trumpas iteracijas, klientai gali nepajusti komandos sukurtos vertės ir būti nusivylę pateiktu rezultatu.

Taigi, sprendžiant kokia iteracijos trukmė yra tinkamiausia, reikia atsižvelgti į keletą faktorių – komandos patirtį dirbant iteratyviu principu, projektų tikslų aiškumą, galimybę atsiskaityti užsakovui bei projekto reikalavimų sudėtingumą. Tiksliai apibrėžus projekto tikslus ir detales, nuspręsite, kokios iteracijos yra pačios tinkamiausios jūsų komandai – trumpos ar ilgos. Iš tiesų, visai nesvarbu, kokiomis iteracijomis dirbate jūs ar jūsų konkurentai, svarbu tik tai, kad jų trukmė atitiktų komandos procesą ir poreikius.

Nusistatykite savo pradinę iteracijos trukmę, nesvarbu, ar tai viena ar keturios savaitės, ir pradėkite darbus. Stebėkite, kaip jums sekasi, matuokite rezultatus ir keiskite trukmę, jei to reikia. Dauguma komandų geriausią iteracijos trukmę nustato per keletą kertų ir tik vienetai ją atspėja iš karto, tad nebijokite eksperimentuoti!

 

Tagged ,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos