Apie

Šiame tinklaraštyje aptariamos inovatyvios projektų valdymo metodikos, paremtos iteracijų principu. Plačiausiai naudojamos šios metodologijos atšakos yra scrum, kanban, bei scrumban, pradėtos taikyti programinės įrangos kūrimo srityje, tačiau netrukus išpopuliarėjusios ir kitur. Pagrindinės šios metodologijos savybės – tai lankstus požiūris į projektų valdymą ir prisitaikymas prie besikeičiančių aplinkybių.

Iteracijų principu projektai gali būti valdomi skirtingai (priklauso nuo pasirinktos atšakos), tačiau juos visus vienija tai, kad vienu metu atliekamas ne visas projektas, o tik tam tikra jo dalis. Pavyzdžiui, gaminant automobilį, jis yra kuriamas ne visas iš karto, o etapais, pagal kliento keliamus reikalavimus (noriu, kad automobilis važiuotų, noriu, kad automobilis turėtų 5 vietas, ir kt.). Užtikrinus, jog pirmasis reikalavimas yra įgyvendintas, toliau yra dirbama prie sekančio. Taigi, remiantis šiomis metodikomis, visas projektas yra skaidomas į atskirus reikalavimus ir komanda vienu metu dirba tik prie vieno aukščiausią prioritetą turinčio reikalavimo.

Šaltinis: Agile Lietuva

Pagrindiniai šiame projektų valdyme naudojami įrankiai – tai užduočių lenta ir užduočių kortelės. Užduočių kortelėse vaizduojami darbai, kuriuos komanda turi atlikti, norint įgyvendinti reikalavimus. Ši informacija, priklausomai nuo komandos poreikio gali būti papildoma aprašymu, trukme, atsakingu asmeniu ir kitomis detalėmis. Visos užduočių kortelės yra talpinamos užduočių lentoje, kuri yra skirstoma į stulpelius, žyminčius progresą, ir eilutes, žyminčias atskirus projektus ar komandas. Stulpeliai vaizduojami lentoje gali būti įvairūs, tačiau dažniausiai atspindi tris pagrindines darbų stadijas – Padaryti, Daroma ir Padaryta. Sukurta nauja užduotis yra talpinama stulpelyje Padaryti, komandos nariui pradėjus vykdyti užduotį, ji yra perkeliama į stulpelį Daroma, o baigus užduotį – į stulpelį Padaryta. Ši sistema leidžia komandai planuoti kiekvienos iteracijos darbus, lengvai stebėti progresą ir iškylančias problemas.

4

Tinklaraštyje publikuojami įrašai aptaria, su kokiomis problemomis susiduria šių metodologijų taikytojai, kokiais privalumais jie mėgaujasi ir taip pat lygina įvairias projektų valdymo metodologijas tarpusavyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos